Zdrowe ciasta w diecie? To jest możliwe!

Wszyscy lubimy słodkości. Cukier to jeden z pierwszych „narkotyków” – uzależnia bardzo szybko i ciężko się z nim rozstać – bo kto nie lubi do popołudniowej herbatki lub kawki zjeść pysznego ciasteczka bądź pucharka ulubionych malinowych lodów ? Jeśli nie potrafimy oprzeć się słodkim pokusom powinniśmy zadbać o to by wybierać te, które jak najmniej szkodliwie wpłyną na nasz organizm.

Na rynku dostępna jest bardzo szeroka i zróżnicowana oferta ciast, ciasteczek i innych słodkości. Możemy przebierać jak w ulęgałkach. Jednak nie zawsze to co widzimy pięknie opakowane, kolorowe jest na pewno zdrowe. Przejrzyjmy zatem skład pierwszego lepszego hermetycznie pakowanego ciasta – od razu rzucają nam się w oczy konserwanty, które sprawiają, że produkt dłużej zachowuje świeżość.

Co zatem zrobić by uniknąć spożywania przetworzonej żywności?  Najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie słodkiej przekąski własnoręcznie. W internecie znaleźć można mnóstwo stron, gdzie doświadczeni kucharze umieszczają przepisy na ciasta, które można zrobić w domowym zaciszu. Warto spróbować, bo oprócz smacznego ciasta będziemy mieli satysfakcję z udanego wypieku.

Jeśli jednak pieczenie nie jest naszą mocną stroną a z piekarnika wyciągamy tylko zakalce możemy spróbować wykonać ciasta bez pieczenia. Są świetną alternatywą dla tradycyjnego wypieku a ich zaletą jest to, że są bardzo łatwe w przygotowaniu a także to, że nie są pracochłonne. Z każdym kolejnym wypiekiem nasze doświadczenie będzie coraz większe i będziemy mogli wybierać coraz bardziej skomplikowane przepisy. Zatem do dzieła!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *